Герб Запорожья

             

                      

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел: (061)239-71-21 (приймальня)
(061)239-71-30 (черговий)
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua

atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ  ОА23060070010385728

Соціальні мережі:

   

 


 

 

    

 

   

 

Погода_в_світі

 

  

 

Ринок праці
Cьогодні: 23 липня 2024

ТОП-5 нюансів, пов’язаних з підбором підходящої роботи у період воєнного стану

❗Основне завдання Державної служби зайнятості є сприяння громадянам у підборі підходящої роботи.
Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” https://is.gd/hGTxS9 (далі - Закон) з травня поточного року змінено підходи до вимог підходящої роботи для зареєстрованих безробітних та осіб, які шукають роботу, на час дії воєнного стану.
Клієнтам ДСЗ варто ознайомитися з цими новаціями, аби бути поінформованими про свої права і уникнути непорозумінь.
📌Новації щодо врахування кваліфікації при підборі підходящої роботи під час дії воєнного стану. Згідно з пунктом 5-2 Прикінцевих та перехідних положень Закону, підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка:
а) відповідає його (її) освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, а також набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи, — протягом 30 календарних днів з дня надання статусу зареєстрованого безробітного;
б) не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, — для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, та для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу.
📌Змінено підхід до врахування розміру заробітної плати при підборі підходящої роботи. При підборі підходящої роботи враховується заробітна плата у розмірі:
а) не нижче розміру заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) за останнім місцем роботи (служби) — для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного протягом 30 календарних днів з дня надання такого статусу;
б) не нижче розміру мінімальної заробітної плати для роботи на умовах повного робочого часу (дня) — для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів та осіб, які здійснюють пошук роботи вперше.
📌Визначено особливості щодо території, на якій здійснюється підбір підходящої роботи. Підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до органів служби зайнятості, та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітний чи звернулася для пошуку роботи. При цьому без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.
📌Передбачено залучення до громадських та суспільно корисних робіт у разі неможливості підшукати підходящу роботу.
У разі відсутності підходящої роботи зареєстровані безробітні направляються на громадські та інші роботи тимчасового характеру або суспільно корисні роботи (пункт 20 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 792 зі змінами).
📌Наслідки відмови від підходящої роботи.
У разі відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або відмови від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, реєстрація безробітного припиняється (пункт 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 792 зі змінами https://is.gd/QEK1lZ).

Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь до номерами «гарячої лінії» Запорізького міського центру зайнятості : (061) 284-99-81, (061) 284-99-87, або до телеграм каналу Підтримка ДСЗ https://t.me/Pidtrumka_DCZ_Zaporizhzhia

#робота

5.10.2022


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
💙💛 МИ = УКРАЇНА!       !!peace_of_ukraine_forever!!    !!перемога_україни!!

 

 
 

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56

Тел/факс: (061) 289-81-40

Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua