Герб Запорожья

             

                      

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел: (061)239-71-21 (приймальня)
(061)239-71-30 (черговий)
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua

atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ  ОА23060070010385728

Соціальні мережі:

   

 


 

 

    

 

   

 

Погода_в_світі

 

  

 

Проммайданчик
Cьогодні: 19 квітня 2024

ДП "Кремнійполімер"

 ІСТОРІЯ ЗАВОДУ «Кремнійполімер»

На підставі Постанови Ради народного УРСР № 277 від 28.09.63 р три окремі цехи хімічного профілю Дніпропетровського титано-магнієвого заводу 01 жовтня 1963 роки виділені в завод «Кремнійполімер».
Директором заводу призначений Щолоков Філіп Онисимович, який керував підприємством по вересень 1965 року.
У перший час асортимент кремнійорганічних сполук становив не більше тридцяти найменувань. У наступні роки швидкими темпами ростуть виробничі потужності, розширюється номенклатура продукції, що випускається, створюються нові виробництва. У 1964 - 1968 роках з'являється цілий ряд розробок на нові технології, які були на рівні винаходів.
У 1965 році пущений невелику ділянку по виробництву Поліметилсилоксанові рідин, які після трьох значних реконструкцій в наступні роки наростив серйозні потужності. В цьому ж році почав давати продукцію (етилсилікати) цех № 2 - начальник цеху Ковальов В.Я.
У січні 1966 року директором заводу призначений Мальський Михайло Іларіонович, який керував підприємством по лютий 1969 року.
За виконання завдань восьмої п'ятирічки, напередодні 50-річчя Великого Жовтня заводу був вручений ювілейний Почесний Диплом МХП УРСР і Укрпрофради 29 працівників заводу нагороджені орденами і медалями. Орденом Леніна нагороджено апаратник цеху № 5 Шахрай А.І., начальник цеху № 4 Маслюков А.І. - Орденом Знак Пошани, орденом Трудового Червоного Прапора апаратник цеху № 4 Буличов А.І. , Апаратник цеху № 5 Аксьонова О.П., начальник цеху № 1 Савченко Ф.Ф. та ін.
З 10.02.1969 року по 03.03.1980 року колектив заводу «Кремнійполімер» очолював Стародубцев Едуард Сергійович.
За 1963 - 1983 рр. загальна кількість найменувань продукції збільшилася в 4,5 рази і становить 157 найменувань. 27 видів продукції присвоєно державний Знак якості, загальна питома вага продукції вищої категорії становить 30%. Споживачами продукції заводу «Кремнійполімер» є 2 400 підприємств в сотнях міст і областей Радянського Союзу. Кремнійполімеровци поставляють свою продукцію в 27 зарубіжних країн: Болгарії, Угорщини, НДР, Польщі, Чехословаччини, Індію та інші країни Європи і Азії.
159 винаходів і 10 819 раціоналізаторських пропозицій було використано на заводі з дня його заснування. 20 699 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - такий економічний ефект від впровадження у виробництво винаходів і раціоналізаторських пропозицій. У 1988 році слюсарю КВП цеху № 14 Краснорудскому Н.Д. присвоєно почесне звання «Заслужений раціоналізатор».
За високі виробничі показники за ці роки понад 400 працівників заводу нагороджено орденами і медалями. Серед них орденом Леніна нагороджений апаратник цеху № 4 Соха А.Г., орденом Трудового Червоного Прапора нагороджені апаратник цеху № 4 Приходько Е.В., директор заводу Стародубцев Е.С., апаратник цеху № 5 Руденко Г.М., апаратник цеху № 1 Пирх П.П., орденом Жовтневої Революції апаратник цеху № 5 Кізюн Г.І., орденом Знак Пошани - 16 осіб. Головному технологу заводу Безлюдна А.І. присуджена Державна премія УРСР за науково-технічну розробку і впровадження полімолекулярних кремнійорганічних покриттів. Начальнику цеху № 6
Шульге Ф.Ф. і апаратникові цеху № 5 Костенко А.І. присвоєно звання «Почесний хімік СРСР», 17 чоловік носять почесне звання «Відмінник хімічної промисловості».
У 1977 році на заводі в цеху № 3 розпочато випуск хлорорганічних сполук: ортохлортолуола, парахлорбензотріхлоріда, бензотрихлорид, парахлорбензальхлоріда - напівпродуктів для виробництва засобів захисту рослин та лікарських рослин. Керівник цього підрозділу Костромітін Ю.В. в 1986 році за особистий вагомий внесок у розвиток хімічної промисловості нагороджений орденом Дружби народів.
У травні 1980 року директором заводу «Кремнійполімер» призначений Холодків Анатолій Тимофійович. За розробку і впровадження в будівництво комплексу композиційних кремнійорганічних матеріалів йому присуджено Державну премію СРСР.
У 1981 - 90 рр. на заводі в цеху № 9 - начальник цеху Литвиненко І.Н.- були створені виробництва моносілана і полікристалічного кремнію, реконструйовані виробництва хлорорганічних продуктів, мономерів, Поліметилсилоксанові рідин і ряду енергетичних і природоохоронних об'єктів.
За рахунок будівництва нових виробництв, реконструкцій діючих потужностей асортимент продуктів збільшився з 30 найменувань в 1963 році до 170 в 1991 році, обсяги виробництва товарної продукції за цей період зросли в 17 разів. За високі виробничі показники у праці з 1988 по 1990 рік 7 працівникам заводу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості», в тому числі: - директору заводу Холодкова А.Т., заступнику директора Туманову В.Ю., апаратникові цеху № 4 Скоп'є Н .Д., електромонтерові цеху № 3 Лаврика В.І. та ін. Головному спеціалісту ПТО Ведмеденко Е.А., майстру зміни цеху № 5 Петрову О.П. і начальнику відділення цеху № 1 Момоту А.І. присвоєно почесне звання «Заслужений хімік УРСР». Орденом Трудової Слави трьох ступенів нагороджено апаратник цеху № 4 Сокіл В.І.
З 1991 року по теперішній час підприємство, незважаючи на всі складнощі перехідного періоду продовжує виробляти кремнийорганические продукти, а також освоїло випуск нових продуктів, в тому числі товарів народного споживання: шампунів, зубних паст, відбілювача, лакофарбових матеріалів і ін. При падінні обсягів виробництва по окремим кремнийорганическим продуктам підприємство освоїло виробництво інших, в тому числі таких як, силіконові каучуки, герметики і ін. у 1998 році за розробку, організацію серійного виробництва і масове впровадження в будівництво України вітчизняних полімерних герметизуючих і гідроізоляційних матеріалів начальнику цеху № 4 Сулими В.Н . присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.

ЗДП «Кремнійполімер» сьогодні одне з найбільших на території СНД і єдиний виробник кремнійорганічних продуктів (силіконів) на Україні. У світовому промисловому виробництві, мабуть, немає зараз галузі, де б не застосовувалися кремнийорганические матеріали.
З 23 червня 2006 по 01 грудня 2006 року керував підприємством Тарас Юрій Ярославович.
З 02 грудня 2006 по 25 червня 2008 Болотов Володимир Кузьмич виконував обов'язки генерального директора ЗДП «Кремнійполімер».
З 26 червня 2008 генеральним директором підприємства призначений Комарінскій Юрій Миколайович.
З 27 червня 2008 року по 16 липня 2012 року - Михайлов Володимир Михайлович генеральний директор ЗДП «Кремнійполімер»
17 липня 2012 виконуючим генерального директора призначений Сулима Володимир Миколайович.
На теперішній час посаду генерального директора займає Чушенко Володимир Андрійович.

3.01.2017


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
💙💛 МИ = УКРАЇНА!       !!peace_of_ukraine_forever!!    !!перемога_україни!!

 

 
 

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56

Тел/факс: (061) 289-81-40

Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua