Герб Запорожья

             

                      

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел: (061)239-71-21 (приймальня)
(061)239-71-30 (черговий)
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua

atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ  ОА23060070010385728

Соціальні мережі:

   

 


 

 

    

 

   

 

Погода_в_світі

 

  

 

Пенсійний фонд України у м.Запоріжжя
Cьогодні: 22 квітня 2024

Яким чином до страхового стажу для призначення пенсії зарахувати повний місяць, коли сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок?

 Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі – Закон). Починаючи з 1 січня 2021 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 28 років, а з 2028 - не менше 35 років.
Відповідно до статті 24 Закону страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Порядок здійснення такої доплати визначений пунктом 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі - Інструкція).
Доплатити до мінімального страхового внеску за період роботи з 01.01.2004 р. по 31.12.2010 р. може будь-яка особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, але має не повні відпрацьовані місяці страхового стажу. Громадяни, які бажають здійснити доплату подають до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву згідно з додатком до Інструкції.
Спеціалісти Фонду складають повідомлення–розрахунок на підставі даних персоніфікованого обліку, в якому зазначається сума доплати. В свою чергу, застрахована особа здійснює відповідну доплату протягом 10 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.
Після здійснення доплати застрахована особа формує і подає до органів Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат згідно з додатком до Інструкції. В них зазначають місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати.
При цьому слід зазначити, що доплата не здійснюється за місяці, в яких відсутні нарахування страхових внесків. Тобто, зазначені доплати здійснюються у разі необхідності зарахування неповного місяця роботи до страхового стажу як повного, і саме в тих випадках, коли застрахована особа працювала неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), знаходилась у відпустці без збереження заробітної плати тощо.

Приклад:

Розрахунок

доплати до мінімального страхового внеску

(на підставі даних персоніфікованого обліку

 

         

Період

(місяць, рік)

Фонд оплати праці, грн.

% нарахувань

Сума доплати (гр.4* гр.5), грн.

Сума доходу, зазначена в  індивідуальних відомостях про застраховану особу

Мінімальна заробітна плата встановлена законодавством

Сума доходу, з якого здійснюється доплата

1

2

3

4

5

6

грудень 2006 р.

26,25

400,00

373,75

31,8%

118,85


Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

31.05.2021


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
💙💛 МИ = УКРАЇНА!       !!peace_of_ukraine_forever!!    !!перемога_україни!!

 

 
 

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56

Тел/факс: (061) 289-81-40

Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua