Герб Запорожья

             

                      

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел: (061)239-71-21 (приймальня)
(061)239-71-30 (черговий)
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua

atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ  ОА23060070010385728

Соціальні мережі:

   

 


 

 

    

 

   

 

Погода_в_світі

 

  

 

Пенсійний фонд України у м.Запоріжжя
Cьогодні: 20 травня 2024

Доплата до мінімального страхового внеску. Використання електронних послуг ПФУ через веб-портал

  Починаючи з 1 січня 2019 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності мінімального страхового стажу не менше 26 років.
Статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV страховий стаж визначено як період , протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Перевірити наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть декількома способами:
• зареєструвавшись користувачем «Веб-порталу» Пенсійного
фонду України (http://portal.pfu.gov.ua );
• особисто звернувшись до найближчого управління Пенсійного
фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом або
страховим свідоцтвом та відповідною заявою.
Частиною 3 ст. 24 Закону визначено, що страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Оскільки, мінімальний страховий внесок - це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), то знаючи розмір мінімальної заробітної плати та суму заробітної плати, з якої сплачено страхові внески можна самостійно визначити чи повністю до страхового стажу буде зараховано відповідний місяць роботи.
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629-VIII мінімальна заробітна плата становить у місячному розмірі з 1 січня 2019 року - 4173 гривні.
Мінімальний страховий внесок з 1 січня 2019 року становить 918,06 гривень (4173 грн. * 22% = 918,06 грн.).
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Порядок здійснення доплати відповідно до частини 3 статті 24 Закону визначений у Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 (далі - Інструкція).
Застрахована особа, яка бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць, подає до органу Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву згідно з додатком 28 цієї Інструкції.
На підставі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які застрахована особа бажає здійснити доплату у сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, складається повідомлення-розрахунок згідно з додатком 29 цієї Інструкції.
Застрахована особа здійснює доплату в сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання.
Здійснивши доплату, застрахована особа формує і подає до органу Пенсійного фонду України сама за себе відомості про суми доплати відповідно до частини третьої статті 24 Закону згідно з додатком 30 до цієї Інструкції.
Можливість здійснити доплату стане в пригоді застрахованим особам, які вимушено працювали неповний робочий день, отримували заробітну плату менше мінімальної або з інших причин не мають необхідного страхового стажу.

Центральне об`єднане УПФУ м.Запоріжжя

 

 

27.05.2019


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
💙💛 МИ = УКРАЇНА!       !!peace_of_ukraine_forever!!    !!перемога_україни!!

 

 
 

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56

Тел/факс: (061) 289-81-40

Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua