Герб Запорожья

             

                      

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56
Тел: (061)239-71-21 (приймальня)
(061)239-71-30 (черговий)
Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua

atu.decentralization.gov.ua/#atlas /Код АТУ  ОА23060070010385728

Соціальні мережі:

   

 


 

 

    

 

   

 

Погода_в_світі

 

  

 

Новини та Події
Cьогодні: 20 травня 2024

Що таке гемофілія?

 🩸 Гемофілія – рідкісна спадкова хвороба, пов’язана з незгортанням крові. Тож, у людей хворих на гемофілію кровотеча триває набагато довше, ніж в інших. Навіть незначне поранення може призвести до втрати великого об’єму крові. Внутрішні кровотечі можуть пошкоджувати органи і тканини, тому зростає ризик загибелі від крововиливу в мозок та інші життєво важливі органи. Розповідаємо, що варто знати про гемофілію:
1️⃣ Гемофілія невиліковна і потребує постійного лікування спеціальними препаратами. Кровотеча, зокрема і внутрішня, може початися спонтанно. Щоб попередити небезпеку для людини з таким діагнозом, у деяких регіонах України є система домашнього лікування, тобто пацієнти або їхній сімейний лікар отримують ліки заздалегідь.
2️⃣ На класичну гемофілію зазвичай хворіють чоловіки, коли жінки є лише носійками. В рідких випадках, жінці-носійці можуть діагностувати легкий ступінь хвороби. Втім, ризик для обох статей становлять споріднені хвороби - хвороба Віллебранда та дефіцити факторів згортання (наприклад, дефіцит VII фактору згортання).
3️⃣ При постійному введенні препаратів згортання крові 2-3 рази на тиждень пацієнти можуть вести звичайний спосіб життя - ходити до школи, здобувати вищу освіту, працювати, подорожувати і народжувати здорових дітей. Без профілактичного лікування пацієнт приречений на інвалідізацію.
4️⃣ Попри спадковість, гемофілія може виявлятися як результат спонтанної мутації генів. Тому якщо ви помітили, що у дитини кровоточать ясна при прорізуванні зубів, протягом годин не зупиняється кровотеча після забору крові на аналізи, з`являються великі гематоми при незначній травмі - це привід звернутися до гематолога.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України та ЗОЦКПХ
#гемофілія

17.04.2024


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
💙💛 МИ = УКРАЇНА!       !!peace_of_ukraine_forever!!    !!перемога_україни!!

 

 
 

м. Запоріжжя, вул. Мирослава Симчича, 56

Тел/факс: (061) 289-81-40

Електронна пошта: reception.zavra@zp.gov.ua