Районна Адміністрація по Заводському району (м.Запоріжжя)

м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14
Електронна пошта: zvdra@meriazp.gov.ua


  

  

  

  

  

 

  

 

Новини та Події
Cьогодні: 13 грудня 2019

Як уберегтися від дифтерії

У Міністерстві охорони здоров’я попереджають, що Україні загрожує епідемія дифтерії. Ситуація з дифтерією в Україні загрозлива: стан справ з вакцинацією населення – незадовільний.
Дифтерія - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується явищами сильної інтоксикації, смертельними ускладненнями. Збудником (дифтерійною паличкою) виробляється екзотоксин, що уражає серцево-судинну, нервову та інші системи організму. Джерело інфекції — хвора людина починаючи з кінця інкубаційного періоду, який становить близько 2-10 днів або носій дифтерійної палички. Кожна 10 людина, яка контактувала - захворіє. Смертність від ускладнень дифтерії коливається близько 10 %. Імунітет після перенесеного захворювання - нестійкий.
Захворювання на дифтерію переважно має наступні прояви: біль у горлі; підвищена температура, лихоманка; набряк слизової ротоглотки; наліт на мигдалинах сірого кольору, набряк шиї; збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
Практично всі органи чутливі до дії токсину, але найбільш вразливими є серце, нирки, наднирники, нервова система. Ускладнення: блокування дихальних шляхів; інфекційно-токсичний шок; пошкодження серцевого м'яза (міокардит); ураження нервової системи, нирок, наднирників; легень тощо.
Працівники, діяльність яких може призвести до поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень -відсторонення від роботи.
Календарем профілактичних щеплень передбачено ревакцинацію дорослих від дифтерії та правця кожних 10 років. Першу планову ревакцинацію дорослих проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М. Такі щеплення в комунальних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.
Якщо раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.
Вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує захист від інфікування та захворювання, але захворювання у правильно щеплених буде протікати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.

15.07.2019


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
//        //

 

м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14
Електронна пошта: zvdra@meriazp.gov.ua