Бегущая строка

Районна Адміністрація по Заводському району (м.Запоріжжя)

м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14
Електронна пошта: zvdra@meriazp.gov.ua


 

 

 

Новини та Події
Cьогодні: 23 січня 2019

Всесвітній день медичних сестер

 Щороку 12 травня в світі відзначається Всесвітній день медичних сестер. В Україні день медичної сестри відзначається з 1997 року за ініціативою Міністерства охорони здоров'я та Асоціації медичних сестер України.
Започаткували свято за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста, а з 1971 р. його встановлено офіційно Міжнародною радою медсестер на честь фундатора професії медсестер Флоренс Найтінгейл (1820-1910), яка народилася 12 травня.
Англійська сестра милосердя Флоренс Найтінгейл під час Кримської війни в Туреччині успішно організувала на засадах санітарії догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), вратувавши багато поранених.
Пізніше Флоренс Найтінгейл вперше відкрила навчальні курси сестер милосердя Англії, ініціювала реформи шпиталів, стла автором більше 150 наукових праць з надання допомоги пацієнту; таким чиним вона стала засновницею медсестринскої професії.
Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл. Найвищу нагороду для медичних сестер у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
Здоровья, витримки, сил, наснаги, добробуту, миру та злагоди!

12.05.2018


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 //    Шановні мешканці району! Запрошуємо Вас укласти декларації з лікарем      //      

 

м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14
Електронна пошта: zvdra@meriazp.gov.ua