Районна Адміністрація по Заводському району (м.Запоріжжя)

м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14
Електронна пошта: zvdra@meriazp.gov.ua


  

  

  

  

  

 

  

 

Казначейство Заводського району м.Запоріжжя
Cьогодні: 17 червня 2019

Семінар на тему: «Проблемні питання подання звітності в системі АС «Є-Звітність»

 11 червня 2018 року в управлінні Державної казначейської служби України у Заводському районі м.Запоріжжя Запорізької області проведено семінар за участю головних бухгалтерів розпорядників та одержувачів бюджетних коштів державного та місцевих бюджетів на тему: «Проблемні питання подання звітності в системі АС «Є-Звітність». Робочу зустріч провела начальник управління Скрипка Н. за участю фахівців відділу звітності та бухгалтерського обліку.
17 квітня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.03.2018 № 340 «Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.03.2018 за № 357/31809, відповідно до вимог якого форми звітності складаються та подаються до органів Державної казначейської служби України із застосуванням автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби України (далі – АС «Є-Звітність»).
Основними законодавчими актами, що регулюють подання звітності є наказ Міністерства фінансів України від 28.02.2017 №307 „Про затвердження Порядку заповнення форм фінансової звітності у державному секторі та Зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку у державному секторі 101 „Подання фінансової звітності” та наказ Міністерства фінансів України від 24.01.2012 №44 “Про затвердження Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування”
Загальні правила користування системою АС «Є-Звітність» викладені в інструкції “Система подання електронної звітності клієнтами ДКСУ. Документація користувача”, яку можна завантажити з програми. Для функціонування цієї системи кожному підприємству необхідно мати двох користувачів: одного зі статусом «Керівник», другого – «Бухгалтер», які підключаються до системи через подання заявки про надання доступу до системи подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів і державними цільовими фондами АС «Є-Звітність». Якщо у підприємства відбуваються зміни у складі персоналу, який має право першого та другого підпису, в тому числі звільнення, прийняття та переведення цих осіб, необхідно проводити генерацію (перегенерацію, скасування) ключів (електронних цифрових підписів). Для забезпечення безперебійного надання звітності радимо підключити декілька користувачів з типом керівник та бухгалтер.
На зустрічі було наголошено про вимоги складання та подання форм звітності до органів Державної казначейської служби України із застосуванням автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби України АС «Є-Звітність». Надані практичні консультації по налаштуванню профілю та внесення змін, створення звіту, накладання підписів та відправки до управління. В ході бесіди виникало багато питань по доопрацюванню помилкових або повернутих звітів. На всі поставлені питання були надані вичерпні відповіді та продемонстровані в програмному комплексі.
Додатково доведено інформацію про налаштування календаря подачі звітності в АС «Є-Звітність» по кожній установі та попереджено, що порушення термінів подання фінансової і бюджетної звітності, а також подання такої звітності у неповному обсязі, є порушенням бюджетного законодавства.
Бюджетну звітність станом на 01 червня 2018 року розпорядники та одержувачі бюджетних коштів Заводського району своєчасно і в повному обсязі подали до управління з використанням АС «Є-Звітність».
Ще раз наголошуємо, що у разі виникнення проблемних питань в ході складання, підписання або подання звітності просимо звертатися до фахівців відділу звітності та бухгалтерського обліку управління Державної казначейської служби України у Заводському районі м.Запоріжжя Запорізької області.

13.06.2018


ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
 
//        //

 

м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14
Електронна пошта: zvdra@meriazp.gov.ua